Change me - 13.

14. ledna 2013 v 18:28 | Rena Stirk |  change me

Při přípravách na ples jsme si denně užívali spoustu srandy a naše třída začínala pomalu ztrácet takové ty zábrany, které nastolil příchod lidí z druhé školy. Většina už se přes to dokázala přenést, ale stále zůstávaly vyjímky.


Ani jsem nestíhala vnímat, jak rychle ten čas utekl. Došlo mi to, až když jsem stála večer před zrcadlem a prohlížela jsem si vybrané šaty. "Zítra ti to bude moc slušet," usmála se na mě mamka. Jí se nejdřív nelíbily, prý jsou moc obyčejné, ale nenechala jsem si to vymluvit. Byla jsem spokojená.

"Docela se na ten ples těším," pousmála jsem se. Vzpomněla jsem si při tom na to, že jsem včera zase večer potkala Kisha a zeptala jsem se ho, jestli přijde. Řekl, že možná jo. To znamená víc než padesát procent! Alespoň jsem v to doufala. Vynecháme fakt, že jsem ho nepotkala náhodou, ale počkala jsem si v jedné uličce. Věděla jsem, že tamtudy půjde. Vlastně se z toho doprovázení stal takový malý rituál. Kdykoliv jsem někde pozdě venku, tak ho potkám.

"Já taky. Nejdřív jsem myslela, že je to jen pro studenty, ale pak se ukázalo, že tam můžou i rodiče," zasmála se máma. Protočila jsem oči v sloup. Jo, to bylo přesně to, čeho jsem litovala. Původně tam vážně měli být jen studenti, ale ředitel pak dostal bláznivý nápad a bylo to v háji.

"Právě jsem se přestala těšit," zamumlala jsem a prohrábla jsem si vlasy. Máma se na mě pohoršeně podívala, ale potom se znovu zasmála. "Vidím, že je z tebe puberťačka!"

Podívala jsem se na ní a mile jsem se usmála. To si toho všimla fakt brzo. Nevím proč, ale poslední dobou jsem fakt spokojenej člověk. Po škole chodíme s Minamim, Akirou a Andrewem vždycky na oběd a večer mě doprovází domů Kisho, protože ho někde potkám. Taková sladká třešnička na dortu.

"Ještě jsem ti zapomněla říct, že na ples půjdeš s Terukim, tak buď zítra v čas připravená," mrkla na mě máma a odešla z pokoje. Nahodila sem tak hroznej výraz, že jsem měla pocit, jakoby mi každým okamžikem měla prasknout nějaká žilka. Proč mám pocit, že jsem to všechno zakřikla?

Byla jsem z toho celkem přešlá, ale potom se mi na tváři rozlil podlý úšklebek, protože jsem si vzpomněla na to, co se stalo před pár dny ve škole.


"Zase se někdo pere?" povzdechla jsem si a rozběhla jsem se na školní zahradu. Přiběhla pro mě nějaká dívka a zněla dost naléhavě, tak jsem jí hned následovala. Já prostě nemůžu mít chvilku klidu. Někdy mi to fakt leze krkem. Poslední dny byly rvačky čím dál častější, jakoby se chystalo něco velkého, co mi prozatím zůstávalo skryto.

Doběhly jsme na zahradu a já chvíli zůstala jen stát a koukat. Bylo tam asi dvacet kluků od nás a rvali se s Kishovou partou. Zahlédla jsem tam i Terukiho, ale právě Kisho mu zrovna dal pěstí a poslal ho k zemi. Jedinou ranou.

V duchu jsem zajásala, ale na venek jsem nedala nic znát. Rozběhla jsem se k nim a skočila jsem do středu dění. "Přestaňtě! Notak nechte toho!" snažila jsem se je uklidnit.

Moc se mi to nevedlo, po chvíli jsem se dokonce začala bát o svůj krk, protože se kluci zrovna moc nedívali, kam házej chudáky, který si podali. "Dost!" křičela jsem.

"Vypadni odsud!" zařval na mě Kisho a strhnul mě stranou. Právě včas. Jinak bych byla nejspíš pohřbená pod pár klukama, který poslal k zemi jeho kamarád.

"Zastav tu bitku!" zavrčela jsem a podívala jsem se mu do očí. Jak mě strhnul na zem, tak mě mírně zalehnul, ale pořád to bylo lepší než ta hromada. Taky se mi podíval do očí a chvíli nic neříkal. "Proč na tobě ležím?" zamumlal.

Tiše jsem se zasmála a pokusila jsem se pokrčit rameny. Najednou mi bylo jedno, že bych měla přerušit tu rvačku. "Já nevím, to tys mě strhnul stranou. Tím si mě srazil na zem a spadl si na mě."

"Nejsem moc těžkej?" zeptal se. Zavrtěla jsem hlavou a pousmála jsem se. Taky se usmál, ale zdálo se mi, jakoby v tom bylo něco opatrného. "Tak já tu takhle zůstanu ležet."

"Vypadni z mojí snoubenky!" ozvalo se nad námi. Totálně to zničilo tu dobrou atmosféru, která tu byla. Kisho se posadil a nechápavě nadzvedl obočí. "Tvojí?"

Teruki se sice sotva držel na nohou, ale huba mu jela jako vždycky: "Jestli hned nevypadneš tak si tě najde moje parta. Zabiju tě! Ta holka je moje, jasný? Je to můj majetek, takže si dej odchod ty lůzo! A ty deš se mnou Riano, dělej!"

Zamračila jsem se a stoupla jsem si. Oprášila jsem si sukni, abych vypadala důležite. "Co si o sobě sakra myslíš? Já odmítám být tvojí snoubenkou! Je mi jedno, co na to řeknou rodiče!"

"Neslyšels jí? Vypadni," mrknul na něj Kisho. Teruki zrudnul vzteky a pokusil se ho praštit. Kisho však rychle uhnul, chytnul mu ruku a zkroutil mu jí za zády. "Neslyšel si, co sem řekl?"


Uchechtla jsem se a stáhla jsem ze sebe šaty. Divím se, že se Teruki nestydí ukázat. Přecijen má na obličeji ještě monokla, ale on si určitě před rodičema vymyslí super výmluvu, jen aby nemusel přiznat, že ho někdo porazil.

Začala jsem se nudit, tak jsem si po dlouhé době zapla počítač. Řekla jsem si, že bych tak alespoň mohla zabít čas. Jako první jsem zapla skype a hned mi napsal Minami, jako vždy.


MiSho
Tak co, jak se těšíš na zejtřek?
Rena
Jde to, co ty?
MiSho
Těšil jsem se, ale otec přišel s tím, že tam bude taky, takže..
Rena
Mám to horší, jdu tam s TERUKIM.. chápeš to?! x_X
MiSho
Tak to chápu, no... Co jinak?
Rena
Ále.. Poslední dobou jsem celkem happy.. No ukáže se zejtra, mám pocit, že se něco chystá, takže se uvidí.. Co ty?
MiSho
Ale tak, v pohodě.. nic moc novýho, pořád jsem stejnej, mám stejný zájmy a stejný problémy, vždyť to víš.. tak se uvidíme zejtra na plese, ne? Otec si vymyslel, že mu musím pomoct vybrat oblek.. Znáš to, bude to nejmíň na tři hodiny, takže pak už půjdu spát... Dobrou noc, beruško :-*
Rena
Dobrou noc, zlato.. držím palce :-*


Projela jsem si zbytek skypu a usoudila jsem, že tam momentálně není nikdo, kdo by mi stál za napsání. Zapnula jsem si internet a jako první na mě vyskočil facebook. Měla jsem 16 nových žádostí o přátelství. Rychle jsem to projela a všechny jsem si přidala, protože to byli lidé ze školy. Potom jsem se podívala do zpráv, ale tam nebylo nic moc zajímavého, většinou mi jen někdo zkoušel psát něco, co mi pak stejně řekl ve škole. Třeba Akira mi psala nějaké 'novinky'.

Myslela jsem, že to zase vypnu, ale v tu chvíli mi tam vyskočilo chatové okénko. Podívala jsem se na jméno a nadzvedla jsem jedno obočí.


Dark Lord
Budeš na tom plese?
Riana Rastoni
Budu, kdo se ptá?
Dark Lord
Tak jo, budu tě sledovat.
Riana Rastoni
Kdo to je???


Už neodepsal. Měla jsem z toho divný pocit, podobně jako předtím z těch smsek. Tomu jsem ještě párkrát zkoušela psát, ale také už neodepsal. Nejspíš jsem si to tou poslední smskou solidně podělala. Bylo mi to trochu líto.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 DiDi DiDi | 14. ledna 2013 v 18:49 | Reagovat

Nádhera !! :D Jednoducho nádhera ! ;D Rýchlo ďalší !! ^^

2 Ewilan Ewilan | Web | 17. ledna 2013 v 19:39 | Reagovat

tak makej s dalším xD těším se na ples xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama