Change me - 10.

13. ledna 2013 v 14:07 | Rena Stirk |  change me

Objal mě takřka hned, co jsem vyšla ze dveří. Chvilku jsem tam jen stála, ale potom jsem mu objetí oplatila. "Minami, copak se stalo?" zamumlala jsem. Připadalo mi, že se chová nějak jinak. Tohle obvykle nedělal.


"Opravdu jsem se o tebe bál, víš? Tohle mi nedělej!" zamumlal. Jeho tělo se mírně otřásalo, jako kdyby se v sobě snažil něco zadržet. Chce snad brečet? "Proč jsem nebyl s tebou? Taky bych tě dokázal zachránit!"

"Já to přece vím," pohladila jsem ho po vlasech. Položil si hlavu ke mně na rameno a naléhavě mě k sobě tiskl. Jasně, občas takový nálady mívá, ale tohle mi přijde prostě zvláštní. "To bude dobrý, jo? Jsem v pořádku, tak můžeš být klidný. Nic se mi nestalo."

"Když ti na někom záleží, tak je přirozený mít strach, ne? Měla bys ho, kdybys dlouho nevěděla, co je se mnou nebo s Akirou, že jo?" mumlal. Přikývla jsem, ale potom jsem si uvědomila, že to potřebuje slyšet. "Jasně, že bych měla strach, ale spíš jen o tebe, protože Akiru v tom tak brát nemůžu. U ní je normální, že se třeba celý víkend neozve."

"Já vážně nevím, co se to se mnou děje," povzdechl si. Potom zvedl hlavu a zadíval se mi do očí. "Jsem prostě nějakej mimo, když teď do týhle školy chodí i brácha. Otec se to dozvěděl a chtěl mě přeložit, ale to jsem mu rozmluvil. Promiň, neřekl jsem ti to, protože jsem ti nechtěl přidělávat další starosti."

"Ty mi ale nepřiděláváš starosti!" namítla jsem. Myslím, že jsem se možná zatvářila trochu ublíženě. "Jsme přece nejlepší přátelé, ne? Mě můžeš říct cokoliv! Hlavně, když je to takhle důležité. Co bych dělala, kdyby mi tě tvůj otec přeložil někam jinam? Byla bych úplně ztracená!"

Minami mě znovu pevně objal a položil si hlavu na moje rameno. Nějakou dobu jsme tak stáli, než jsme se odtáhli a pomalu jsme vyrazili do školy. Drželi jsme se za ruce, ale oba jsme mlčeli. Připomnělo mi to včerejší večer s Kishem a já cítila, že se mi do tváří nahrnula krev. Měním se a mám pocit, že to nejspíš není dobré."Tak co se děje? Vypadáš fakt divně," povzdechla si Akira a postavila přede mě kafe. Vděčně jsem se na ní usmála a přitáhla jsem si hrnek blíž. Potom jsem ho objala rukama, abych si je zahřála. "Hele, u nás předsedů je v pořádku, když se ulejeme z hodiny, ne?" zamumlala jsem.

"No, to jo, ale proč by ses ulejvala?" zeptala se a nadzvedla jedno obočí. Jasný, má mě přečtenou, ale já musím pořád přemýšlet o tom včerejšku a to se mi s ní momentálně řešit nechce. "Promiň, ale musím si něco srovnat v hlavě. Asi mi začalo hrabat," mávla jsem rukou. Cítila jsem, jak mi na ní dopadl studený vzduch, když jsem jí odtáhla od teplého hrnku. Oklepala jsem se.

Otevřely se dveře a do místnosti vešel Nobu. Všiml si nás, ale neodešel. Místo toho se posadil do křesla, které od nás bylo nejdál a začal si číst nějakou knihu.

"Promluvíme si o tom později, jo? Řekni Minamimu, že na první hodinu nepřijdu," usmála jsem se. Akira se kousla do rtu a váhavě přikývla. "Ale řekni mi, kdyby se něco dělo, jo?"

"Má to svoje výhody, bejt předseda," ozval se Nobu, když odešla. Trochu nechápavě jsem se na něj podívala. "Ty na mě mluvíš?" zeptala jsem se.

"Vadí ti to?" zvedl pohled od knihy a setkal se s tím mým. Rychle jsem zavrtěla hlavou. "Proč nenávidíš Minamiho?" zeptala jsem se. Znovu se podíval na knihu a potom jí zaklapl. Zvedl se a odcházel. "Asi jsem se v tobě mýlil," zamumlal, než vyšel z místnosti.

Nechápala jsem to, ale rozhodla jsem se tomu nepřikládat moc velkou pozornost. Potom jsem si vzpomněla na ty smsky včera, tak jsem vytáhla mobil a dala jsem se do psaní.

Jak si věděl, že je to tam tak nebezpečné? Kdo vlastně jsi?

Odeslala jsem to na to neznámé číslo a upila jsem kafe. Nejspíš bych se takhle flákat neměla, ale profesoři mě omluví. Jsem hrozná, když toho tak zneužívám.

Dopila jsem kafe a zvedla jsem se. Dostala jsem šílenej nápad a měla jsem v plánu ho uskutečnit. Vyběhla jsem z místnosti pro předsedy a rychle jsem proběhla školou, abych se dostala ven. Nikdo mě neviděl, ale i kdyby jo, tak by mi to bylo jedno. Dostala jsem se ze školy a zamířila jsem do města.Když jsem se vrátila, tak byla zrovna velká přestávka. Ve městě mi to zabralo víc než hodinu, protože se v těhle věcech moc nevyznám. Nevěděla jsem, co by se mu mohlo líbit, tak jsem nad tím strávila víc času, než jsem měla v plánu.

Zamířila jsem do třídy posledního ročníku, ale nebyl tam. Místo něho jsem tam však viděla někoho jiného, o kom jsem si myslela, že by mohl být z jeho party. Přešla jsem k němu a mile jsem se usmála.

"Co potřebuješ?" zeptal se a nadzvedl jedno obočí. "Chtěla jsem se zeptat, jestli se bavíš s Kishem," vysvětlila jsem. Sjel mě pohledem od hlavy až k patě a potom přikývl. Natáhla jsem k němu ruku, ve které jsem měla tašku. "Mohl bys mu to dát?" zeptala jsem se.

"Proč mu to nedáš sama?" odpověděl otázkou. Kousla jsem se do rtu. "Chtěla jsem, ale teď ho tu nějak nevidím a musím si ještě něco zařídit," povzdechla jsem si. Ještě jednou mě sjel pohledem a "Děkuju moc!" vesele jsem se usmála. Potom jsem se mírně uklonila a vyběhla jsem ze třídy. No snad mu to bude, jinak bych musela jít koupit další. A doufám, že se na to nebude dívat blbě kvůli té značce.

"Rio!" ozvalo se za mnou, když jsem probíhala chodbou. Otočila jsem se a zastavila jsem. "Minami," usmála jsem se. "Copak se děje?"

"Proč si nepřišla na hodinu? Akira říkala, že nebudeš na první, ale tys nebyla ani na té druhé," káravě se na mě podíval. Rozesmála jsem se. "Ale Minami, jsi snad moje máma, že se staráš zrovna o tohle?" pocuchala jsem mu vlasy.

"Tak se se mnou pojď alespoň najíst," povzdechl si a chytil mě za ruku. Všimla jsem si, že kolem nás zrovna procházel Teruki, tak jsem se k němu nahla a dala jsem mu pusu na tvář. Minami se spokojeně usmál a přitiskl mě k sobě. "Dívá se," zašeptal.


"Všichni mi přijdou hrozně namyšlený, to je děs," povzdechla si Ewilan a opřela se o zábradlí. Zef stál okamžitě u ní a objímal jí kolem pasu. Nerozlučná dvojka.

"Včera jsme se porvali s nějakejma snobama. Samozřejmě jsme jim to nandali, ale musím přiznat, že jich bylo o dva méně. To je docela potupný," zamumlal Ren.

"No ale nebyl tam Kath, to taky udělalo svý," vložil se do toho Zef. "Kde byl?" zeptala se Ewilan. Zef pokrčil rameny. "Prej ho nahání nějaká holka, alespoň to tak vypadá."

Ren se rozesmál. "Ona ho nenahání. Viděl jsem je, jednou se ho na něco ptala a on neodpověděl. Potom na sebe párkrát narazili a on má pocit, že po něm jede."

"Ale všichni snobové nejsou tak špatný," ozvala se Maiki. Všechny pohledy se stočily k ní. "Včera mě zase chtěly šikanovat ty holky, ale objevila se tam Ria od nás ze třídy a zastala se mě. Potom jsme šly na jídlo," vysvětlila.

"Je to předsedkyně, ne? Musí mít dobrou pověst," zašklebila se Ewilan. "Ale ne, ona na mě byla vážně hodná!" bránila dívku Maiki. "Mluvila se mnou naprosto normálně. Nebylo v tom nic špatnýho, žádná zášť nebo pohrdání."

"Jasně, jasně. Budeme ti věřit," mávnul nad tím rukou Ren. Potom se zarazil a podíval se Maiki do očí. "Promiň, nechtěl jsem na tebe být hrubej."

"Takový změny!" zasmál se Zef. Ewilan se ušklíbla. "Ty máš taky někdy docela zajímavý nálady, brouku. Tohle je ještě dobrý."


"Katsu, můžeš mi říct, co je tohle?" zeptal se Kisho a s nadzvedlým obočím si prohlížel černou koženou bundu. Doslova z ní křičelo, že byla dost drahá.

"Nechala to tu taková hnědovlasá holka. Myslím, že je to nějaká z těch předsedkyň, co jsme tam tenkrát zachránili. Prej je to pro tebe," zašklebil se tázaný.

Kisho na chvíli zavřel oči a počkal, až se uklidní. Potom je otevřel. "Já jí asi zabiju," zamumlal. "Ale tý bundy by byla docela škoda, ne?" poznamenal Katsu. "Je hezká."

"Ale nejspíš stála víc, než kolik my dva dohromady utratime měsíčně za jídlo,"

"Buď rád, taky bych bral nějakou holku. Ještě k tomu holku, která mi bude kupovat drahý hadry."

"Půjdu jí to vrátit," prohlásil Kisho. Katsu ho chytnul za zápěstí a podíval se mu do očí. "To nedělej, když už, tak to radši dones do toho obchodu, aby ti vrátili prachy."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maiki Maiki | Web | 13. ledna 2013 v 14:15 | Reagovat

suproš Riuš ^^ chvilku si odpočiň a pak zase piš dál :DDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama