Change me - 1.

9. prosince 2012 v 19:10 | Rena Stirk |  change me

"Stejně to nechápu," povzdechla jsem si a upila jsem ze svého hrnku kafe. "Proč se musí ta chátra spojit zrovna s naší školou? Ne, že bych proti nim něco měla, ale asi to dost poničí naší pověst."


"S tou pověstí je to asi pravda, ale já je ignoruju. Nač se tím zatěžovat," zašklebila se Akira a také se napila. "Je to fajn, že jsme zase předsedkyně, ne?" pousmála se.

"Jo, alespoň se můžeme flákat v téhle místnosti. Říká se tomu kancelář školní rady, ale vypadá to spíš jako luxusní obývák," uchechtla jsem se. Akira pokývala hlavou a zkřivila tvář nad hořkostí kafe. "Dneska jsem tam toho dala moc, nedostatek spánku je celkem na nic."

"Si udělej nové. Mimichodem, viděla jsi tu tabuli v přízemí? Jsou tam napsaní i zbylí dva předsedové, jsou to oba chlapi z tý druhý školy," řekla jsem znuděně.

"Jo, viděla jsem to. Jeden z těch týpků má stejný příjmení jako tvůj Minami. Co mi k tomu řekneš?" zeptala se Akira. "Je to jeho starší brácha, ale žije s matkou. Nesnášej se, protože je otec vyhodil na ulici. Nechal si jen Minamiho, protože je to jeho vlastní syn. Ten druhej vyšel z matčiny nevěry, takže to nikde moc neprobírej," odpověděla jsem.

"To je smutné. Jak to teď Minami snáší, když tu bude mít brášku?" zašklebila se Akira. Potom se však zatvářila normálně. "Je mi ho možná i trochu líto, protože mu ten brácha bude určitě podkopávat nohy."

"On si s tím poradí, je to šikovnej kluk," usmála jsem se. Potom jsem dopila kafe a postavila jsem se. Ladně jsem došla ke dřezu, kde jsem umyla hrnek. "Hodí se mít ve škole vlastní kuchyňku, i když tu máme dobrou jídelnu."

"V tom s tebou souhlasím, ale za chvíli to tu budeme sdílet a nějakejma nemožnejma klukama," povzdechla si Akira. "Co tvoje práce?"

"Dobrý, ale už mě to nějak nebaví. Nechávám se fotit, protože se se mnou chce otec vytahovat," zamumlala jsem. Mezitím jsem uhnula dál od dřezu, aby mohla Akira také umýt hrnek.

"Chápu tě, ono to vypadá, že to máme jako bohatý jednoduchý, ale nemůžeme bejt s tím, koho máme opravdu rády. A ještě k tomu nám skoro každej pohyb říděj rodiče," zavrčela Akira.

"Tak jdem, ne? Zahajování začíná za dvacet minut, což je tak akorát, abychom tam přišly," pousmála jsem se. Akira přikývla a otevřela dveře. Vyšly jsme ven a vydaly jsme se chodbou ven z budovy."Řekni mi prosím, že se tam neperou, jo?" podívala jsem se na Akiru. Zacukalo jí obočí a rázně vykročila ke skupince několika kluků. Jeden zrovna flákl s druhým o zem. Samozřejmě jsem jí následovala.

"Co se to tady děje?" zeptala se přísně a postavila se před mláceného kluka. Útočník se na ní podíval a uchechtl se. "Podívejte se, slečinka snobka přišla bránit snoba!"

Podívala jsem se na druhého chlapce a pomohla jsem mu vstát, poznala jsem v něm jednoho ze spolužáků. "Tohle je podle vás zábava?!" zavrčela jsem.

"Ano, protože nás to baví. Jestli se chcete taky zabavit, tak vám s tím pomůžeme. Jste obě docela hezký, až na ten namyšlenej výraz," řekl ten co útočil a podíval se na mě. Akiře opět zacukalo obočí, zvedla ruku a dala mu facku. To si kluk samozřejmě nenechal líbit. Chytnul jí ruce a bolestivě je zkroutil za zády.

"Nech ji být!" naštvala jsem se a pokusila jsem se mu dát ránu, aby jí pustil, ale chytnul mě jiný z kluků a všichni se začali smát.

"Dneska si užijeme. Tyhle dvě musej bejt nějak speciální, protože ostatní holky tu choděj s mašlí, zatímco tyhle dvě maj kravatu," řekl ten, kterej držel Akiru. Nejspíš jejich kápo.

"Nechte předsedkyně jít!" promluvil se ten klučina, kterýho tu mlátili. Ani za nic jsem si nemohla vzpomenout na jeho jméno. "Radši uteč a přiveď třeba Minamiho," zamumlala jsem. Chvilku vypadal, že váhá, ale potom se pokusil odběhnout. Nepovedlo se mu to, protože ho chytili. Moc dlouho váhal.

"Co si myslíte, že tu děláte?" ozvalo se kus od nás. Pootočila jsem hlavu, abych tam viděla. Stálo tam pět kluků. Ten co mluvil měl ruce v kapsách a vyzývavě se díval naším směrem.

"To není vaše věc, Kisho. Nepleťte se do toho. Musíte si najít jiný holky, s těmahle si užijeme my," uchechtl se ten co držel Akiru. Ta cosi zavrčela a pokusila se mu vytrhnout.

"Není to naše věc, to máš pravdu, ale ubližujete holkám. Holky jsou křehký, tohle byste si k nim dovolovat neměli," řekl Kisho, pokud to teda bylo jeho jméno. Jeho pohled se změnil, byl teď temnější. Vytáhl z kapsy asi patnácti centimetrovou tyčku. Na sluníčku se zaleskla.

"Tak si pojď pro výprask," znovu promluvil ten, co držel Akiru. Už jsem nepochybovala o tom, že je to kápo. Pustil jí a předal jí jinému klukovi.

"Výprask dostaneš ty!" zasmál se černovlásek a rozběhl se k nám. Ladně se vyhnul ráně a sejmul kluka tyčkou. Zasáhl ho do hlavy a kluk bolestně zasténal. Ostatní mu chtěli pomoct, ale do bitky se vložili zbylí čtyři z černovláskovi party.

S Akirou a spolužákem jsme se odsunuli stranou. "Takhle je nemůžem nechat," povzdechla jsem si. Akira přikývla a vykřikla: "Nechte toho, jste na školním pozemku!"

S klukama to samozřejmě ani nehnulo. Ještě chvíli se mlátili a potom k nám došel ten, kterej se do nich pustil jako první. Měl roztržený ret.

"Neměly byste si začínat s takovejma partama, ani slovně. Dávejte si na ně pozor, protože se určitě budou chtít pomstít, ale my nemůžeme bejt všude, tak nespoléhejte na to, že vás zase někdo zachrání," řekl. Potom se otočil a odcházel. Ti čtyři šli věrně za ním.

"Počkej! Jak se jmenuješ?!" vykřikla jsem. Zastavil se, ale neotočil se na nás. "Zamysli se a dojde ti to, už to tu bylo řečeno," odpověděl. Potom pokračoval v cestě.

"Tak jo, měli bysme máknout nebo přijdeme pozdě," povzdechla si Akira. Potom mě čapla za loket a táhla mě do budovy, ve které probíhalo zahajování. Já jsem zase čapla spolužáka, byla to tak trochu řetězová reakce.Vešli jsme do místnosti a spolužák se od nás odpojil. Rychle jsme přešly dopředu a posadily jsme se do první řady. Minami nám tam držel místa. Vlastně jen mě, ale Akiře ho držel její kamarád Andrew hned vedle.

"Promiň, trochu to trvalo," usmála jsem se na kamaráda a cvrnkla jsem ho do nosu. Ublíženě se na mě podíval, ale moc dlouho mu to nevydrželo. "Kdes byla tak dlouho? Měl jsem strach."

"Zdrželi nás nějaký kluci, taková ošklivá partička. Radši nechtěj vědět podrobnosti, ale jsme ok," vysvětlila jsem.

"Co vám udělali?!" zeptal se Minami. Potom se chytl za pusu, protože to řekl trochu moc nahlas. "Ukaž mi je a já je zabiju."

"To je dobrý, pomohli nám nějaký jiný kluci, ale taky vypadali jako problémová parta. Tenhle rok bude hold hodně krušnej, ale s tím nic nenaděláme," pousmála jsem se.

"Něco ti řeknu," zamumlal Minami a škodolibě se usmál. Naklonil se ke mně a zašeptal: "Dvě řady za náma. Sedí tam Teruki."

Podívala jsem se na něj a usmála jsem se stejně škodolibě jako před chvílí on. Kamarád mi dal něžnou pusu na tvář a chytl mě za ruku. "Tuhle provokaci miluju."

"To já taky," zašklebila jsem se. Otočila jsem se na něj a schválně jsem se mile usmála, aby bylo vidět že se mi líbí, jak mě drží.

"Táhni od ní nebo tě zabiju!" ozvalo se za námi. Otočili jsme se a mile jsme se usmáli na Terukiho. Natahoval se k nám a držel ho nějaký jeho kámoš, aby neudělal nějakou kravinu. Lidi v řadě za námi se na něj dost nevybíravě mračili."Dnes jsme se tu sešli, abychom společně zahájili nový školní rok. Jistě už všichni víte, že se s naší školou spojila jedna z veřejných škol. Vítám mezi námi nové studenty a doufám, že se vám tu bude líbit," promluvil ředitel. Potom se usmál a pokračoval: "Kdybyste měli nějaký problém, tak prosím zajděte za předsedou své třídy, který vám problém pomůže vyřešit. Předsedové, prosím povstaňte. První ročník, Osamu Ane! Druhý ročník, Riana Rastoni! Třetí ročník, Akira Areli Lirain! Čtvrtý ročník, Nobu Shou!"

Všichni čtyři jsme se postavili a chvilku jsme stáli, aby si nás mohl každý prohlédnout. Potom jsme se posadili a ředitel pokračoval: "Jistě jste si všimli, že dva předsedové patří mezi příchozí žáky, tak se prosím nestyďte. Zbytek informací najdete na tabuli v hlavní budově. Škola začíná v 8!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maiki Maiki | Web | 9. prosince 2012 v 19:18 | Reagovat

mazeeeeeec *.* žeru to Riuš *.* prosím další :)))

2 Akira tvoje ♥Sb♥ :3 Akira tvoje ♥Sb♥ :3 | E-mail | Web | 9. prosince 2012 v 19:47 | Reagovat

Hustý, skvělý, dělej piš. :D Andrew zlatíčko moje. ♥ A Kathieo už tam chcu. :3 ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama