WS - kapitola 2.

22. listopadu 2012 v 19:10 | Rena Stirk |  WINTERSUN
"Čau Rio, koho to tady máš?" přišla ke mně Ewilan. Za ní se pomalu vlekl Zef. Vypadalo to, že jsou po nějaké misi a všechno tam udělal on.


"Tohle je Kisho, nový člen cechu. Mimo jiné je to taky můj nový týmový partner," usmála jsem se. Potom jsem se otočila na černovláska se slovy: "Tohle jsou Ewilan a Zef, jsou spolu v týmu a chodí spolu. Radši ti to říkám teď, jinak bys nebyl připravený na jejich 'voblejzání'. Ono je to u většiny párů docela roztomilý, ale u nich je to děsivý."

"Hej!" ozvala se dotčeně Ewilan a zatvářila se jako nasraná kachna. "Klid, tím že se urážíš jí nahráváš," poplácal jí po hlavě Zef. Potom se usmál. "Co jinak?"

"Asi nic, co u vás? Vypadá to, že ste po misi," zeptala jsem se.

"Jo, to jsme, ale Ewilan se zase jen flákala, takže jsem musel všechno dělat já. Honili jsme nějaký zloděje. Vlastně jen já, Ewilan se zasekla v nějakym baru a odmítala jít se mnou," zasmál se Zef.

"Nemusíš vykecat všechno," urazila se Ewilan a šla si pro něco k pití. Zef se otočil na Kisha. "Tak jak se ti u nás líbí?"

"Jsem tu asi dvacet minut a všude kolem jsou naprosto neznámý lidi, kterejch je tu fakt hodně. Naprosto skvělý," povzdechl si Kisho.

"Zvykneš si na to, dnes je tu fakt docela dost lidí, ale obvykle je jich tak o třetinu méně," pousmál se Zef. Mezitím se k nám vrátila Ewilan a dokonce už ani nevypadala uraženě.

"Co to tady máte za sešlost? Proč mě nikdo nepozval?" přišla k nám Akira a usmála se. "Nic vážného. Aki, tohle je Kisho. Kisho, tohle je Akira," řekla jsem. Podali si ruce.

"Ještě nám tu nějak chybí Nikolas a Eiva," ozval se Zef. "Asi někde dělaj nějaký prasárny," zazubila se Ewilan.

"Hele, Ewi? Víš jak ses mi minule snažila trvdit, že nejsi úchyl?" ozvalo se za Ewilan. Ta se lekla a rychle se otočila. Stála tam Eiva a vedle ní propaloval Ewilan pohledem Nikolas.

"Já ale nejsem úchyl," řekla Ewilan a usmála se na Eivu jako andílek. "Ne? Víš, my jsme právě přemýšleli, na kterou půjdeme misi. Vážně nejsi?" vložil se do toho Nikolas.

"Chvilku se nedohadujte. Tohle je Nikolas a tohle je jeho slečna Eiva," otočila jsem se na Kisha. "A tohle je Kisho."

Začínala jsem mít pocit, že mě chce zabít, protože mu pořád někoho představuju. "Víte co? Omluvte nás, já ho tu provedu a najdu mu nějakej pokoj," usmála jsem se na kamarády. Potom jsem čapla Kisha za loket a odtáhla jsem ho pryč. Po chvíli jsem ho pustila, protože neprotestoval a celkem dobrovolně šel.

"Tady máme knihovnu. Je tam toho fakt hodně o magii a taky spousta starých novin a fotek," ukázala jsem mu první zajímavou místnost, která byla při cestě.

"Je tu opravdu hodně knih, ale já většinou moc nečtu," poznamenal. Usmála jsem se a ukázala jsem mu další místnost. Tentokrát to byla ošetřovna. Neprojevoval moc zájmu, ale bylo důležité, aby věděl kde co je. Potom se tady bude cítit lépe.

"A tohle je kuchyň, máme tu pár lidiček a ty nám vařej skvělý jídla. Všichni přispíváme nějaké peníze z misí na cech, ale je to malá částka za to, že se tu můžeme stravovat a bydlíme tady," prováděla jsem ho dál. "Kdykoliv si tu můžeš dát něco k jídlu."

Doprovedla jsem ho přízemím a přešli jsme na první patro. Ukázala jsem mu tabuli s misemi pro S mágy a řekla jsem mu, že pro nás je tabule dole. Také jsem mu ukázala pár pokojů, které tu slouží jako takové obýváčky a nakonec jsem mu našla pokoj.

"Jen si napiš na dveře jméno a vezmi si z nich klíč. Takhle to funguje, každý si zabere pokoj a mám pocit, že zrovna v tomhle je i koupelna. Kdyby nebyla, tak támhle za rohem v pravo jsou společný sprchy," usmála jsem se.

"Mohli bysme zajít brzo na nějakou misi, abych zjistil jak přesně to s těmi misemi je," řekl. Můj super proslov o pokoji naprosto ignoroval.

"No to asi jo. Já nevím, tak co třeba zítra?" zeptala jsem se. Přikývl a otevřel dveře od pokoje. "Jo a díky, za to provedení," řekl a zmizel. Zabouchnul mi před nosem, hajzl! Otočila jsem se a šla jsem zase do přízemí. Zajímalo by mě, kde se fláká Aki.

"Tak co? Co je to zač?" zeptala se zvědavě Ewilan a pokynula mi, abych si sedla ke stolu, u kterého seděla s Akirou. Posadila jsem se k nim a pokrčila jsem rameny.

"Nic moc o něm zatím nevím, ale myslím, že bude fajn. Až si tady trochu zvykne," pousmála jsem se. Akira se na mě podezřívavě podívala. "Nikdy si jen tak netahala do cechu kluky."

"Jo, ale to nic neznamená, už jsem sem přivedla dvě holky," vyplázla jsem na ní jazyk. "To víš, naše Ria je přátelská," zasmála se Ewilan.

"No jistě," zašklebila jsem se. "Dala bych si nějakou bytku se Saimonem, ale teď tu asi není, že?" zeptala jsem se.

"Není, před chvíli jsem ho viděla někam odcházet s Loreiem a Flamem," odpověděla Akira.

"Aha, a kam zmizeli Zef s Nikolasem a Eivou?" měla jsem dneska nějak zvědavej den.

"Nikolas zase přemlouval Zefa, aby si s ním dal bitku. Ten samozřejmě odmítal, ale nakonec se nechal přemluvit a Eiva jim šla dělat rozhodčí," vysvětlila Ewilan.


Nikolas vyvolal silné kořeny a pokusil se Zefa svázat, ale Zef se tomu vyhnul a poslal na ně svůj oheň. Kořeny lehly popelem a Zef se potěšeně usmál, to už na něj však Nikolas zaútočil zezadu tím, že tam nechal vyrůst masožravou květinu. Myslel si, že Zefa dostal, ale ten se nechal chytit a potom zapálil své tělo, což proměnilo kvetinu v prach.


"Hele, ten tvůj novej týmovej parťák někam jde," ozvala se Akira a kývla hlavou ke vchodu. Měla pravdu, opravdu zrovna vycházel Kisho.

"Taky se tak nudíte?" zeptala se Ewilan a v očích jí pohrávaly zvláštní plamínky.

"Dobrej nápad," zazubila jsem se. Okamžitě jsem poznala, co jí zrovna napadlo.

"O čem nevím?" povzdechla si Akira.

"Jde se," začala Ewilan a podívala se na mě. "Špehovat!" dodala jsem.

"To není můj styl, ale že ste to vy, tak se přidám. Momentálně totiž taky nemám co dělat," pousmála se Akira.

"Tak jo, ať nám neuteče," zazubila se Ewilan.

Všechny jsme se zvedly a vyběhly jsme z cechu. Měly jsme štěstí, protože zrovna zahýbal do nějaké uličky. Dohnaly jsme ho a držely jsme se opodál. Tak, aby nám nemohl zmizet, ale zas aby nás neviděl.

"Kam myslíte, že jde?" zeptala se tiše Akira.

"To nevím, znám ho odedneška," zašeptala jsem.

"To zjistíme, když budete potichu," zamumlala Ewilan.


"Už ho sledujeme hodinu a chodíme pořád v kruzích. Vypadá, že neví kam jde, ale pořád se u toho snaží vypadat jako drsňák. Já bych mu ukázala, jak vypadá drsňák!" prohlásila Akira, načež zakopla o popelnici a srazila jí na zem. Aby toho nebylo málo, tak do toho ještě spadla.

Ewilan se začala smát, až to nebylo hezké což způsobilo to, že spadla na Akiru. Takže už tu byla druhá popelnicová víla. Podívala jsem se, jestli si toho nevšiml, ale zdálo se, že byl dost zamyšlený, takže hluk ignoroval.

"Dneska mám šťastnej den," zazubila jsem se a pokračovala jsem v cestě. To jsem však říkat neměla, protože jsem zakopla o kámen a můj obličej se intimně seznámil s dlažebními kostkami. U holek, které se už vyhrabaly, to samozřejmě vyvolalo záchvat smíchu.


"Né, že bych byla zvědavá, ale proč sedíme na stromě schované v listí a porozujeme jak ten týpek sedí na paloučku a nic nedělá?" zeptala se Ewilan.

"To by mě taky docela zajímalo," přidala se k ní Akira. Obě se podívaly na mě.

"Byl to tvůj nápad, Ewilan. A navíc nejspíš nemáme nic lepšího na práci, ale za chvíli se vrátíme do cechu, už se stmívá," pousmála jsem se. A hlavně smrdíte od těch odpadků, ale nechci se vás dotknout, protože byste mi připomněly můj rudý flek na tváři. Tohle všechno bych vám ráda řekla nahlas, ale nejspíš byste se urazily.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ewilan Ewilan | Web | 22. listopadu 2012 v 19:18 | Reagovat

zabilooo xDDD to je úžasný xDD další xDD

2 Maiki Maiki | Web | 22. listopadu 2012 v 19:36 | Reagovat

mazeeeeec xD :D další xDDD

3 Zef Zef | 22. listopadu 2012 v 19:45 | Reagovat

hmm neudělala si ze mě noob mana :-D to se mi líbí :D :D jen tak dál copak asi tvůj kamarád a píííííp (spoiler) bude dělat ? :D no nechám se překvapit :-D

4 Akira tvoje ♥Sb♥ :3 Akira tvoje ♥Sb♥ :3 | E-mail | Web | 23. listopadu 2012 v 13:36 | Reagovat

Pěkný. :) Jen piš.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama