WS - kapitola 19.

28. listopadu 2012 v 21:53 | Rena Stirk |  WINTERSUN
Ozvalo se zaklepání na dveře. Povzdechla jsem si a přitáhla jsem si peřinu až pod nos. "Dále," zahučela jsem. Do místnosti vešla Ewilan a vrhla se ke mně. Posadila se na kraj postele a kousla se do rtu. Nechápala jsem.


"Co se děje?" zeptala jsem se.

"Bude to nejspíš znít divně. Nedávno jsem zaslechla mistra jak s někým mluvil o tom, že by se měla vrátit Nerri," povzdechla si.

"A to vadí?"

"Zefovi se dřív líbila. No spíš jí obdivoval!"

"Ty na ní žárlíš?"

"Jasně, že ne! Jen mi to prostě nějak nesedí. Naposled se tvářila dost divně, když odcházela na misi. Měla takovej vražednej výraz."

"Je to Nerri. Naše Nerri, chápeš?" pousmála jsem se.

"Ale oni mluvili o tom, že by se měla vrátit dneska!"

"Ptám se znova. A to vadí?"

"Prostě se mi to nějak nezdá, nemůžu si pomoct."

"Tak si o tom s někým promluv a mě nech spát."

"Ale já si o tom přišla promluvit s tebou. Ostatní by si mysleli, že jsem paranoidní!"

Podívala jsem se na ní a protočila jsem oči v sloup. "Tak jí můžeš sledovat nebo tak. Dobře, věřím ti, že možná není něco v pořádku, ale to teď nemůžeš vědět, ještě tu není."

"Ty si taky myslíš, že jsem paranoidní, viď?"

"Ale né!"

"Takže myslíš!"

"Jen trochu, protože Nerri byla přece vždycky věrná cechu."

"Ale když se před dvěma lety vrátila z mise, měla takový zvláštní výraz. Přišla mi celkově nějak víc chladná a hned zase zmizela na další misi."

"Třeba byla jen unavená, to tě nenapadlo? Nehledej za tím něco víc."

"A co když mám pravdu? Co když se Nerri třeba přidala k nějakému nepříteli? Co pak?"

"Asi bysme byli dost v háji, protože je sakra silná, ale věřím tomu, že se nic takového nestane. Mistr je pro ní něco jako otec."

"Tak na to prosím alespoň mysli, jo? Mimochodem, slyšela jsem, žes to na misi zase schytala, jak ti je?"

"To ti řekl Kisho?"

"Ne, to mi řekla Nikolasova babička, ta lékařka."

"No fajn, tak trochu. Kisho mi zachránil život, ale není mi moc dobře. Vlastně už je to lepší, ale nechce se mi nic dělat."

"Tak si pojď alespoň sednout dolů."

"To se mi nechce."

"Tak pojď se mnou do knihovny prohledat záznamy o jejích posledních misích!"

"To nad tou Nerri pořád přemýšlíš?"

"Jo, nedá mi to spát. Prosím."

"No dobře," povzdechla jsem si a vyhrabala jsem se z postele. Potom jsem Ewilan vystrčila z pokoje s tím, že na sebe musím hodit nějaký normální hadry.

Po chvíli jsem vylezla z pokoje a otráveně jsem se na ní podívala. "Trvalo ti to," poznamenala. "No děkuju, bez tebe bych to nevěděla. Ne, promiň. Jen se mi prostě fakt nechce vylejzat."

"Tak pojď, bude to sranda," čapla mě za ruku a odtáhla mě po schodech dolů. Potom zatočila za roh a rozrazila dveře knihovny. Zavřela za námi a vrhla se k nějakému regálu. Všimla jsem si, že kus od nás sedí na křesle Kisho a něco si čte.

"Co tam čteš?" zeptala jsem se a přešla jsem k němu. Nepodíval se na mě, jen trochu nadzvedl knihu, abych si mohla přečíst název.

"Inmagia? To jsem četla, je to docela k zamyšlení. Potom si najdi i Magintero, je to něco jako pokračování. Spíš takovej návod jak na to," prohlásila jsem a přešla jsem k Ewilan. Zrovna vytahovala nějakou krabici, kterou položila na stůl.

"To jsou její záznamy?" zeptala jsem se, i když mi to bylo jasné. Ewilan přikývla a sundala z krabice víko. Vyndala první papír a začetla se do něj. Vzala jsem si další, opřela jsem se o stůl a také jsem se pustila do čtení. Záznamy se dělají jen o misích pro S mágy, u těch normálních to není potřeba.

"V týhle se nic zajímavýho nepíše," zamumlala Ewilan a podala si další papír. Po chvíli jsem udělala to samé. "Je to marný, ona je čistá jako lilie."

"Co tu vlastně děláte?" ozvalo se za mnou. Otočila jsem se a podívala jsem se na Kisha. Potom jsem kývla hlavou ke krabici. "Procházíme záznamy z misí."

"Z jakých misí?" zeptal se.

"Jednoho mága. Jmenuje se Nerri Asoka, je fakt silná."

"Je to S mág?"

"Jop, jinak by se o jejích misích nevedly záznamy."

"To jsem nevěděl."

"Promiň, neřekla jsem ti to. Neboj, o těch našich se žádné nevedou."

"To je dobrý. A proč to vlastně procházíte?"

"Ewilan si myslí, že je Nerri falešná nebo já nevím co."

"A co chcete vyčíst z těch záznamů?"

"To bych taky ráda věděla, zeptej se vedle!" ukázala jsem na Ewilan. Ta byla však až příliš zabraná do čtení. Nejspíš nás úplně ignorovala.

"Moc to nechápu, i kdyby byla falešná, tak proč to hledáte? V cechu jsem jí nikde neviděl."

"Protože se má prý nejspíš dneska vrátit, alespoň to říkala Ewilan. Někde to prý slyšela."

"Něco jsem našla!" probrala se dívka a podívala se na mě. V očích jí pohrávaly zvláštní plamínky. "Cos našla?" zeptala jsem se. Podala mi papír a ukázala prstem na jedno místo. Začetla jsem se.

"No a? Tak se jí ta mise nepovedla, no. Taky se jí nemusí dařit vždy," pokrčila jsem rameny. "Ale ty to nechápeš, podívej se na jméno toho chlapa, kterýho měla sejmout!"

"Má stejný příjmení jako mistr. Je to jeho mladší bratr. Nejstarší je mistr Makarov. Proč to tak řešíš?" zeptala jsem se.

"No protože setkání s ním zatím nikdo nepřežil a ona se vrátila do cechu bez jakéhokoliv zranění. To je trochu divný, nemyslíš?" zazubila se Ewilan.

"I kdyby, tak co, stejně s tím nic neuděláš. Proč mám pocit, že jsi z toho naštvaná?" povzdechla jsem si.

"Možná byste to vážně neměly tak řešit," ozval se Kisho, který nás doteď jen pozoroval. Podívala jsem se na něj a ukázala jsem zvednutý palec. "Správně! Jdu si vedle dát něco k pití, tak tam tu krabici zase vrať, Ewilan."

Otevřela jsem dveře a přešla jsem do hlavní místnosti. Tam jsem si na baru dala jablečný džus a posadila jsem se k volnému stolu. Naproti mně se posadil Kisho, ale za chvíli se začali slézat i ostatní.

"Kde je Ewilan?" zeptal se Zef a rozhlédl se. "Měl jsem pocit, že šla za tebou."

"Najdeš jí v knihovně, odtáhni jí sem, prosím," zasmála jsem se. Ewilan by potřebovala panáka nějakýho pořádnýho alkoholu, aby se vzpamatovala.

"Tak fajn, jdu se tam podívat," povzdechl si bělovlásek a vydal se do knihovny. Já jsem se otočila na Kisha. "Proč už nečteš tu knihu?"

"Použil jsem brýle na čtení a rychle jsem to dočetl, bylo to fakt docela zajímavý. Podle mě by se tak dala hodně posílit magie," pousmál se.

"To jo, přesně to jsem si taky myslela, ale musíš mít hodně dobrou představivost. Funguje to na principu 'představ si a zhmotni', ale jen uvnitř, takže nevím jak to použít normálně," řekla jsem.

"Čau děcka, jak jste se tu měli?" ozvalo se ode dveří. Podívala jsem se tam a zatvářila jsem se trochu rozpačitě. Všichni začali vítat Nerri a já nevěděla co si myslet. Ewilan mi opravdu nasadila brouka do hlavy, sakra!

"Jé, dáš se mnou pak nějakou bitku, viď?" vrhnul se k ní Nikolas. Usmála se na něj a přikývla. Fajn, nesmím pochybovat. Tohle je naše milá Nerri, není s ní nic v nepořádku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ewilan Ewilan | Web | 28. listopadu 2012 v 22:08 | Reagovat

ja si jí nepamatuju xDDD

2 Akira tvoje ♥Sb♥ :3 Akira tvoje ♥Sb♥ :3 | E-mail | Web | 2. prosince 2012 v 13:42 | Reagovat

Nice :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama