WS - kapitola 13.

25. listopadu 2012 v 22:30 | Rena Stirk |  WINTERSUN
"Musíme jí dostat ven," zamumlala ta dívka. Donutila jsem se otevřít oči a podívala jsem se na ně. "Kdo jste a kam mě nesete?" zeptala jsem se.


Kluk se na mě podíval a běžel dál. "Vysvětlíme ti to venku. Vím, že teď nejspíš nemůžeš chodit, jinak bys tam jen tak neležela."

Proběhli jsme několik chodeb a mě se z toho začala motat hlava. Bylo to tu opravdu velké. Sama bych se nejspíš nedokázala dostat ven.

Vypadalo to, že se tu ti dva opravdu vyznají. Po chvíli jsme totiž vyběhli z nějakého tunelu a byli jsme venku. Oni se však nezastavili. Beželi jsme ještě dál.

Nakonec jsme doběhli na nějaký klidně vypadající palouček. Ten kluk mě položil na zem a začal mi prohlížet ránu do hrudi. Potom zavřel oči a natáhl na mě ruce. Cítila jsem, že mě léčí.

"Já jsem Maiki a tohle je Ren. Nejspíš bych ti měla vysvětlit, proč tu vlastně jsme, že?" řekla ta dívka a posadila se vedle nás. Přikývla jsem. "Mysleli jsme, že když pojedeme na tento ostrov také, tak nám to pomůže dostat se do Wintersun. Neptej se jak víme, že jste tady. To ti neřeknu," pokračovala.

"Jen tak mezi řecí. Já jsem Ria, děkuji vám za pomoc," pousmála jsem se. Dívka se také usmála. "To však není vše. Určitě už ste si také všimli, že se na tomto ostrově děje něco divného, viď? My jsme využili našich znalostí map a pečlivě jsme prohledali celý ostrov. Mám výborný orientační smysl, takže pro nás nebylo těžké tě najít. Viděli jsme, jak tě stáhli do země. No ale to ještě není vše, máme pro tebe malé překvapení."

Ren se odtáhl a vstal. Maiki šla také stranou. Posadila jsem se a nechápavě jsem se na ní podívala. O co jde?

"Nikdy bych tě jen tak neopustil," ozvalo se za mnou. Trhla jsem sebou a rychle jsem se otočila. "Aki! Ty žiješ?!"

Tygr mě povalil do trávy a začal mi olizovat tvář. Vypadalo to, že má pár šrámů, ale jinak byl v pořádku. "Jak je to možný?"

"Je to jednoduchý, schoval jsem se do výklenku a počkal jsem, než se kameny dosypou. Potom jsem se zvětšil na maximální velikost a prorazil jsem si cestu skrz ně," vysvětlil. Přitiskla jsem se k němu a ani jsem si neuvědomila, že mi začaly téct slzy.

"Děkuju vám, opravdu děkuju," prohodila jsem směrem k Maiki a Renovi. Oba se usmáli. "No víš, něco bychom za to chtěli. Nemohla by ses za nás přimluvit v cechu? Moc bychom tam chtěli," zamumlala Maiki.

"Samozřejmě, myslím, že vás mistr určitě vezme, protože lidí s dobrým srdcem není nikdy dost!" řekla jsem vesela. Byla jsem opravdu šťastná.

"To shledání je fakt dojemný, ale nejspíš bychom měli najít vaše přátele, co myslíte?" zasmál se Ren. Měl pravdu. Aki se odtáhl a já jsem se začala zvedat. Trochu se mi klepaly nohy, ale to snad za chvíli přejde.

"Nasedni, takhle bychom je nenašli ani do večera," uchechtl se Aki a o něco se zvětšil. Vděčně jsem se na něj podívala a vydrápala jsem se mu na záda.

"To není špatnej nápad, ale já mám radši vlky," zasmála se Maiki a natáhla před sebe ruku. Po chvíli se tam objevil velký vlk, na kterého s Renem vyskočili. Zvířata se rozběhli.


"Sakra, museli jsme jí zasáhnout několikrát, než konečně zmizela," povzdechl si Flame a posadil se na zem. Byl trochu udýchaný.

"No jo, ale to není zrovna nejlepší. teď od ní nemůžeme nic zjistit, když jen tak zmizela! Sakra!" zanadával Kisho. Flame se na něj zvláštně zadíval. "Ty sis Wintersun vážně oblíbil, co?"

"Řekni mi, kdo by si tohle místo plný bláznů neoblíbil? Nikdy jsem si nemyslel, že jsem takový ten typ pro cech, ale když jsem v něm, tak bych to už nevymněnil. Sice tu nejsem dlouho, ale už chápu jaký pouto tu mezi sebou mágové mají. Podívej se třeba na Saimona s Alainem. Vypadá to, že se nesnášejí, ale dali by za sebe život. Zamiloval jsem si tohle místo," rozpovídal se černovlásek.

"Chápu tvoje pocity, když jsem přišel, tak jsem to měl nějak podobně. Dřív mi to přišlo děsně uhozený, všechny ty kecy o poutě a přátelství, ale teď vím, že je to opravdové," usmál se Flame.


"Saimone!" zvolala jsem a vřítila jsem se přímo mezi něj, Ewilan a Zefa. Všichni tři se nechápavě podívali na Akiho. "To je dlouhej příběh, teď zvedněte prdele a jdem najít ostatní!" pousmála jsem se a rozběhla jsem se dál. Maiki s Renem mi byli v patách.

"Kam teď?" zeptala jsem se. "Klid, já je cítím. Myslím, že mi pobyt v tom kamení nějak zlepšil smysly," ozval se Aki.

"Je to dost možný, zvířecí smysly se mohou stále vyvíjet. Stejně tak lidské, ale u zvířat je to jednoduší," usmála se na nás Maiki. "Co ty máš vlastně za magii?" zeptala jsem se.

"Je to lovecká magie. Ochočuju si zvířata a oni pak pro mě bojují. Zatím mám sice jen čtyři, ale vystačím si s tím," vysvětlila.

Cítíla jsem, že někde před námi se nacházejí Nikolas, Eiva a Alain. Nebylo to daleko, ale kus cesty to ještě byl. Potom jsme ještě museli najít Kisha s Flamem, ale něco mi říkalo, že bodou stále na stejném místě, takže by to neměl být problém.


Nějakou dobu jsme běželi a opravdu jsme dorazili k Nikolasovi, Eivě a Alainovi. Měli naprosto stejnou reakci jako Ewilan a spol.

"Na nic se neptejte a běžte za námi, musíme se dostat ke Kishovi s Flamem," řekla jsem a Aki se znovu rozběhl.

Nevím proč, ale měla jsem pocit že je důležité, abychom byli všichni pohromadě. Aki to vycítil a zrychlil. Myslím, že jsme se snažili něčemu předejít, ale stále nevím čemu. Asi to byl nějaký instinkt.

"Cítím je, jsou blízko," zamumlal Aki a opět zrychlil. Kdybych se ho pevně nedržela, tak bych už nejspíš byla na zemi. Maiki s Renem se mi drželi stále v patách, ale ostatní měli s během docela problém.


"Rio!" vyhrknul Flame a rozběhl se nám naproti. Kisho na nás nevěřícně vyvalil oči. "Aki? Ty žiješ? Byl jsem si jistý, že si tam zemřel!"

"Neboj se, mě se tak lehce nezbavíte," uchechtl se Aki, když jsme zastavili. Maiki s Renem byli hned za námi, ale ostatní nás dobíhali jako šneci. Ani se jim nedivím, běželi jsme opravdu daleko.

"Tak o co jde? A jaktože Aki žije?" zeptal se Saimon a posadil se na zem. Tam se začal vydýchávat. Všimla jsem si velké jizvy na jeho ruce, ale rozhodla jsem se to ignorovat.

"Prostě to přežil, to teď neřešte. Mám takový divný pocit, že se stane něco zlého," zamumlala jsem. "Jinak, tohle jsou Maiki a Ren, chtěli by se přidat do našeho cechu," představila jsem je. Všichni se s nimi pozdravili a potom se znovu podívali na mě.

Přešla jsem ke Kishovi a vyzívavě jsem se mu podívala do očí. "Ať je to cokoliv, tak nám řekni, co se na tomto ostrově děje!"

Kisho si povzdechl a zmučeně se na mě podíval. Potom jeho pohled zchladl a dal se do řeči: "Dobře. Jde o to, že se tu zabydlel nějaký temný cech. Nemají moc členů, ale jsou opravdu silní. Tento ostrov skrývá děsivé tajemství. Hluboko v podzemí je ukryto srdce, které by mohlo zničit celý svět, kdyby se špatně použilo. Oni plánují vyzabíjet legální cechy. Dnes bude vytaženo z podzemí a budou s tím chtít začít. Akiru chtějí obětovat, aby ho mohli rozpumpovat. Myslel jsem, že bych se nenápadně vytratil a zničil bych ho. Nejspíš bych při tom přišel o život, ale nechci aby mi někdo vzal kamarády, které jsem právě našel," vysvětloval. Potom se podíval stranou.

"A proč tu teda mizeli ti lidé? Vždyť úplně je až zítra!" zeptal se Flame.

"Je Akira ještě naživu?!" ozval se Alain.

"Ano, je živá. No a jde o to. Oni používali krev těch lidí a pokoušeli se to každý úplněk rozpumpovat, potom si však přeložili temné značky, které jsou vyryty na srdci. Psalo se tam, že je potřeva krev mága a musí to být den před úplňkem," odpověděl Kisho.

Podívala jsem se na něj a dala jsem mu facku. "Jak sis mohl myslet, že bys kvůli tomu položil život?! Najdeme jiné řešení! Nevzdávej se svých přátel, když si je právě našel!"

"Nebuď na něj zlá, on to myslel dobře," postavil se přede mě Aki. Smutně jsem se usmála a podívala jsem se na Kisha. "Já vím, ale takhle to řešit nemůže."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maiki Maiki | Web | 26. listopadu 2012 v 17:07 | Reagovat

mazácký, sprózní, nejlepší megabombastický *w* Aki žije! yahooo :D ale chudák Akira, doufám, že jí zachráněj...
prosila bych 14ku :DDDD

2 Akira tvoje ♥Sb♥ :3 Akira tvoje ♥Sb♥ :3 | E-mail | Web | 26. listopadu 2012 v 17:08 | Reagovat

*degradovaná z hvězdy večera na oběť* piš dál. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama