WS - kapitola 11.

25. listopadu 2012 v 13:43 | Rena Stirk |  WINTERSUN
Probudil mě nějaký hluk. Otevřela jsem oči a zjistila jsem, že nejsem v místnosti sama. Posadila jsem se a chtěla jsem se zeptat, co se vlastně stalo. Potom mi to všechno došlo.


"Aki?" zamumlala jsem. Všichni se na mě dívali a nikdo nic neříkal. Takže to opravdu nebyl sen. "Je nám to líto," zamumlala Ewilan a posadila se ke mně. Potom mě pevně objala a já jsem se rozbrečela. Opravdu jsem doufala v zázrak.

"Nejspíš na to není zrovna nejlepší chvíle, ale měla bys vědět, že nám znizela Akira. Dotkla se nějakého pařezu a rozplynula se," prohodil Zef. Poodtáhla jsem se od Ewilan a podívala jsem se na něj. Potom jsem se rozhlédla po místnosti a opravdu, Akiru jsem nikde neviděla.

"Co se to k čertu děje? Proč nás sem mistr poslal? Nechci takhle přicházet o kamarády," vzlykla jsem. Totálně mě přemohla moje slabá stránka. Ewilan mě znovu objala a povzdechla si. "Vím, jak se cítíš. Taky se mi chce brečet, strašně moc."

"Vím, že je to hnusný, ale nemůžeme se teď zabejvat jen ztrátama, protože bude zítra úplněk. Musíme se znovu rozdělit do týmů a začít hledat nějaké stopy. Třeba se nám dokonce podaří někde najít Akiru. Mimochodem, spala si docela dlouho, Rio," řekl Saimon.
"Dobře, jak to chceš rozdělit tentokrát? Mělo by to být po více lidech než předtím. Třeba nám daly ty hliněný kreatury docela zabrat, a to jsme dva S mágové," prohodil Flame.

"To je pravda, takže bych to rozdělil na tři týmy. Ria, Kisho a ty. Ewilan, Zef a já a potom zbytek. Nikolas, Eiva a Alain," rozhodl Saimon.

"Proč jsi nás nazval zbytkem?" zeptala se uraženě Eiva. "Přesně tak, my nejsme žádnej zbytek! Jsme stejně silný jako vy!" přidal se Nikolas.

"Protože máte Alaina, to je starej šupák," uchechtl se Saimon. Oni dva se nikdy neměli rádi. Když se začnou prát, tak to většinou končí špatně. Celá místnost plná krve. "No jasně, ty idiote," zavrčel Alain.

"No tak se vy dva zase uklidněte, jo? Ještě bychom vám měli říct, že se na tomhle ostrově rozhodně pohybuje nějaký mág. Řekl bych, že tu určitě nebude jen jeden, tak se musíte soustředit. Nemůžeme si dovolit další ztráty," prohlásil Flame.

"Mohla bych se nejdřív někde osprchovat?" zeptala jsem se. Nějak jsem ze sebe prostě potřebovala dostat ty špatné okamžiky. Cítila jsem se nečistě.

"Taky bych se ráda vykoupala, tak kdyby to bylo možné," přidala se ke mně Ewilan. Eiva se k nám samozřejmě připojila také.

"Normální sprchy tu nemají, ale můžete jít do jezírka kousek odsud, tam se chodí koupat ženy. My chlapi musíme dál," pousmál se Saimon. S holkama jsme se na sebe podívaly a vzaly jsme si věci. Potom jsem se vypravily k jezírku.


"Ještě by to chtělo nějaký jídlo a byla bych naprosto spokojená," povzdechla si Eiva a ponořila se do vody. Hned zase vyplavala a blaženě se usmála.

"Tohle vyhřívaný jezírko je skvělý, ale zajímalo by mě, čím to tak zahřívají," zamumlala Ewilan. Litovala jsem toho, že se nedokážu uvolnit jako ony. Pořád jsem musela myslet na Akiho. Akira to měla lepší, u ní alespoň ještě byla nějaká naděje.

"Možná je to prostě jen dobře vyhřátý sluncem nebo tu mají v podzemí lávu, co já vím," mávla rukou Eiva a zavřela oči. Bylo na ní vidět, že si koupel opravdu užívá.

"Nerada vám to kazím, ale už bychom nejspíš měly jít, protože na nás ostatní čekají," zamumlala jsem. Holky mi daly za pravdu, i když se jim z vody vůbec nechtělo.

Vylezly jsme z jezírka a zabalily jsme se do ručníků. Počkaly jsme než uschneme a hodily jsme na sebe oblečení. Potom jsme se vrátili do vesnice, kde nás čekali kluci.

"Dejte si něco k jídlu a vyrážíme," řekl Saimon a kývl hlavou ke stolu, u kterého všichni seděli. Bylo tam opravdu hodně jídla.


"Rio, ty se vůbec nesoustředíš, že?" napomenul mě Flame. Podívala jsem se na něj a přistiženě jsem zavrtěla hlavou. To nešlo.

"Támhle je řeka, zkus do ní položit ruku, třeba by ti mohla voda něco říct," navrhnul Kisho a ukázal na proud vody. Pomalu jsem k němu přešla a klekla jsem si na zem. Ponořila jsem do vody ruku a zavřela jsem oči. "Nic necítím, asi neumím komunikovat s živlem," zamumlala jsem.

"Musíš se víc soustředit. Nesmíš to brát jako něco, co se zdá být němožné. Snaž se k řece promlouvat a ona bude mluvit k tobě," vysvětloval. Snažila jsem se dělat co říká a po chvíli jsem opravdu něco cítila. Zdálo se, jakoby ke mně chtěla řeka mluvit, ale něco jí v tom bránilo. Potom jsem si na něco vzpomněla. Rychle jsem vytáhla ruku a přešla jsem ke Kishovi.

"Včera si říkal, že to víš! Že víš, co se děje na tomto ostrově!" začala jsem. Dívala jsem se mu pevně do očí. Flame nás mírně nechápavě pozoroval.

"Já o tom nemůžu mluvit. Nemůžu o tom říct ani slovo. Chtěl jsem, ale nejde to," zamumlal Kisho. Ostražitě se rozhlédl kolem, jakoby měl pocit, že nás někdo sleduje. Tázavě jsem nadzvedla obočí, opravdu jsem chtěla vysvětlení.

Začal šeptat: "Já o tom vážně nemůžu mluvit. Měl jsem v té jeskyni zemřít. To proto se začala bortit, bylo to kvůli tomu, že jsem zjistil o co jde."

"Řekni nám to, musíš nám říct, co se tady děje. Zatím nemáme skoro nic a to má být zítra v noci úplněk!" zavrčela jsem. Omylem jsem použila mírně nepřátelský tón. Mezitím k nám došel Flame. "Co se děje? Co tu tak řešíte?" zeptal se.

"Kisho ví, co se tady děje, ale nechce nám to říct," řekla jsem tiše. Kisho si povzdechl a bezmocně se rozhlédl. "Já vám to nemůžu říct, byli byste v nebezpečí. Musíte na to přijít sami."

"Nemel kraviny a prostě to řekni. Včera jsem přišla o kamaráda a kamarádka někam zmizela. Chci vědět, jak bychom jí mohli zachránit. Já už nechci přijít o někoho dalšího!" vyštěkla jsem. V tom jsem sebou trhla a klesla jsem na kolena. Na hrudníku se mi objevovala velká krvavá šmouha a já nechápala co se děje. Podívala jsem se na Flama a Kisha, ale tvářili se stejně nechápavě jako já.

"Už toho víte moc," ozvalo se někde ve vzduchu. Zvedla jsem hlavu, ale nikoho jsem neviděla. Chtěla jsem něco říct, ale najednou jsem nemohla mluvit. Něco mi chytlo nohy a začalo mě to stahovat pod zem. Flame a Kisho mi chtěli pomoct, ale něco je odhodilo. Po chvíli už jsem je neviděla. Ztratila jsem vědomí.


"Sakra co to je? Tohle je vážně hnus!" zavrčela Ewilan a mečem ukázala na démona, který se objevil před nimi.

"Saimone ty seš ale idiot! Kdyby ses nedotýkal toho divně barevnýho stromu, tak tu teď před náma nestojí šesti metrová obluda!" řekl Zef a hlasitě si povzdechl.

"Já za to nemůžu. Tobě nepřišlo divný, že je mezi normálníma stromama nějakej modrej?" zamumlal Saimon a pokusil se démona chytnout do svých stínů. Bohužel. Démon byl rychlejší než on. Uhnul a ještě ho stihl zasáhnout nějakým paprskem.

Saimon vykřikl a padl k zemi. Hned začal zase vstávat, ale v ruce se mu ozývala šílená bolest. "Co se stalo?" přiběhla k němu Ewilan. "Já nevím, bylo to nejdřív jako nějaké píchnutí, ale teď to bolí jakoby mi něco pálilo ruku zevnitř."

Zef se mezitím pokoušel nějak zaměstnat démona. Šel na něj svým bílým ohněm, ale démon se tomu vždy vyhnul.


"Cítím v tý jeskyni něco divnýho," zamumlala Eiva a zlehka se dotkla jednoho z kamenů, které se kolem ní povalovaly.

"Já také, ale neměli bychom tam chodit. Víš přece co se stalo, když do jedné vešli Kisho, Ria a Aki. Aki se ven už nevrátil," povzdechl si Nikolas.

"Já tam cítím Akiru. Ona musí být někde tady," zamumlal Alain a chtěl vejít. Eiva ho však zastavila. "Nechoď tam, je to určitě past!"

"Eiva má pravdu, něco se tě tam snaží vlákat. My tady Akiru necítíme. Alaine, ona tady není!" přidal se k ní Nikolas.

Alain se ztrápeně posadil na zem a složil hlavu do dlaní. Nevěděl co má dělat. Chtěl by jí teď držet v náruči a tisknout jí k sobě, ale nemůže. Neví kde je a jak jí má pomoct. Ví jen to, že ona prostě nemůže být mrtvá, protože to by přece nešlo. Akira není jen tak nějaká holka. Ta se vždycky dokáže ze všeho dostat. Vždy pomůže svým přátelům, ale teď potřebuje pomoc ona.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ewilan Ewilan | Web | 25. listopadu 2012 v 17:21 | Reagovat

piš dál, tohle je hrozný xDD

2 Ewilan Ewilan | Web | 25. listopadu 2012 v 17:22 | Reagovat

a hrozný jakože napínavý xDD

3 Maiki Maiki | Web | 25. listopadu 2012 v 17:53 | Reagovat

piš dááál :D prosím prosím prosím :D já chci vědět co se stalos Riou a kde jew Akira :DDDD

4 Akira tvoje ♥Sb♥ :3 Akira tvoje ♥Sb♥ :3 | E-mail | Web | 25. listopadu 2012 v 18:42 | Reagovat

I když tam teoreticky vůbec nejsem,... proč si přídu jako nějaká celebrita? :DD Btw.: mě by nepřišel divnej modrej strom. :D A Alin je zlatej... proč jsme se vlastně tolik rozhádali...? :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama