RoT - Kapitola 5. - Rada a měsíc

4. listopadu 2012 v 13:32 | Rena Stirk |  Roads of Time

Kapitola 5. - Rada a měsíc
"Víš ty co? Něco mě napadlo," řekla jsem najednou. Jace se na mě tázavě podíval a opřel se o strom. Seskočila jsem na zem.

"O co jde?" zeptal se.

"To se dozvíš později, musím mluvit s Ewilan," usmála jsem se. Potom jsem se rozběhla a o pár vteřin později jsem stála před zmíněnou dívkou.

"Musím s tebou mluvit," začala jsem.

"No? Poslouchám," pousmála se.

"Založíme radu, která bude mít pár členů z našich řad a s nimi budeme následující týdny probírat všechny hrozby a tak, bude to fér," řekla jsem.

"To jo, ale koho tam dáme?"

"Například u mě tam rozhodně bude Shade, protože není odsud, tak ví něco o světě. To samé Cora, chápeš?"

"To zní dobře, promyslím, koho bych tam mohla dát," řekla Ewilan.

"Já už to mám asi rozmyšlené, i když bude Nath uražený," povzdechla jsem si.

"Tak jo, dej mi tak půl hoďky, potom si o tom promluvíme a nakonec jim to oznámíme," usmála se Ewilan.


"Tak jo bando!" zvolala jsem. Všichni se na nás otočili.

"Rozhodly jsme se založil radu," začala Ewilan.

"A už jsme i vybraly členy," pokračovala jsem.

"Za mě to jsou: Sam, Jace a Zef," oznámila Ewilan. Mezi vlkodlaky projelo místy nespokojené zašumění.

"A za mě: Cora, Shade a Dana, ale to ještě není všechno. Budeme mít ještě druhou radu, do které budou patřit od nás Adam a Victor a od dlaků Adam a Warren. Vy budete mít za úkol tajně prověřit každého, kdo se dostane k nám do města. I kdyby to měl být jen člověk. Prostě musíme být nad věcí. Potom to spolu vždy prodiskutujete a přednesete své poznatky na našem zasedání," řekla jsem.

"Proč tam jsou Zef a Dan?" zeptal se Romeo.

"Protože to jsou čarodějové, a když se s námi spojili, tak tam potřebují být také. Jeden za nás, jeden za dlaky. Navíc nesmíme přemýšlet o použití jejich kouzel bez nich," vysvětlila jsem.

"A proč tam není Arlett? Je starší než oni," řekl Sebastian.

"Protože Arlett tu není samostatně, patří pod Coru," pousmála jsem se.

"A co máme dělat my ostatní?" ozvala se Bonnie.

"Držet hlídky kolem sídel a ve městě. Když zahlédnete něco divného, dojdete za někým z tech čtyř, až po jejich úsudku se to dostane k nám. Musíme vymyslet, jak celou věc vlastně vyřešíme," řekla jsem.

"V tom případě bych rád svolal naše zasedání, potřebuji něco probrat," ozval se Victor. Potom se otočil na svojí skupinu a něco jim řekl. Po chvíli všichni čtyři odešli do nepoužívané jídelny.

"Taky bych možná ráda něco probrala," řekla Ewilan.

"Tak jo, můžeme jít do mojí staré pracovny, tu novou mám vlastně jen kvůli tomu, že se mi víc hodí v přízemí. Ta druhá je v prvním patře a je tam více stolů, protože tam se mnou byl ještě Nath a Victor," navrhla jsem.

"To zní dobře," řekla Cora. Potom jsme se tam všichni přesunuli.

"Nějak si posedejte," pousmála jsem se a posadila jsem se za svůj starý stůl. Měla jsem to tu ráda, ale v té nové se mi líbí víc.

"Tak co chcete řešit?" ozval se Shade. Podívala jsem se na Ewilan a pokynula jsem jí, aby začala mluvit.

"Brzy bude úplněk a mě se v ten den poprvé přemění jeden vlk, takže ho budu muset hodně hlídat. Ještě k tomu cítím, že to bude extra silný úplněk, jakoby se mělo něco stát. Každopádně bych ráda využila našeho spojenectví a vzala si na pomoc jednoho upíra. Slyšela jsem, že tu nějaký umí ovládat nálady, což by mohlo Kronovi při první přeměně ulehčit, souhlasíš?" podívala se na mě.

"Jasně, to je Adam a on je v pohodě, jen si občas rád rýpne a nejradši tak, aby tě to urazilo. Ale nemyslí to tak, jistě bude souhlasit," pokývala jsem hlavou.

"Překvapilo mě, že jste mne vybraly do této rady," ozval se Shade.

"Je to logické, proč tam jsme my dva. Stejně tak Jace," pousmála se Cora.

"Byli jste mimo město a my potřebujeme i nějaké informace z venku. Znáte dobře svět. Třeba Cora je k tomu ještě blázen do historie, je jako chodící encyklopedie," uchechtla jsem se.

"Nebude Nath uražený?" zeptala se Cora. Pokrčila jsem rameny a potom jsem odpověděla: "Nevím, to by byl jeho problém, měl by pochopit, proč tu není."

"A proč jsem tu já?" ozval se Dan.

"Protože jsi čaroděj, stejně tak i Zef je tu proto. Prostě se nechceme bavit o kouzlech, která možná budou potřeba, bez vás. Chápete?" vysvětlila Ewilan. Vypadalo to, že to pochopili.

"A proč jsem tu já?" zeptal se Sam.

"Protože tě tu potřebuju," usmála se na něj Ewilan. Potom jsme se začali bavit o blížící se hrozbě. Dlaci měli nějaké novinky a my také. K tomu nám ještě Cora řekla, co zjistila venku. Přidal se k ní i Jace, protože to byl důvod jeho návratu.


Docela jsme se zakecali a málem jsme si nevšimli, že někdo zaklepal. Upířím uším však nic neunikne, alespoň by nemělo.

"Dále," řekla jsem a čekala jsem, kdo vstoupí. Ostatní to samé.

"Máme něco, co vám chceme říct," řekl Victor, který vstoupil jako první. Za ním vešel zbytek jeho skupiny. Warren a dva Adamové.

"Tak o co jde?" zeptala se Ewilan.

"Už víme, kdy dorazí do města," začal Adam-upír.

"A nebude se vám to líbit. Hlavně tobě, Ewilan," povzdechl si Adam-vlkodlak.

"Ani ve snu mi neříkej, že to má být o úplňku!" zařvala Ewilan a vyskočila přitom ze židle.

"Bohužel," zamumlal Warren.

"Tak to je docela problém, ale nějak to vyřešíme. Adame? Ty budeš o úplňku s Ewilan a Kronem. Bude to pro něj první přeměna a má to být silný úplněk, tak budeš kontrolovat jeho náladu, ano?" ozvala jsem se.

"Jistě," přikývl Adam.

"Dalším problémem je, že se dnes ve městě a v lesích kolem ukázalo dost démonů. Starosta zuří a likviduje je. Poslali jsme tam dost lidí od nás, ale asi bude potřeba i vaše pomoc," řekl Victor. Vstala jsem a přešla jsem k němu.

"Vicky, zlato," usmála jsem se. Trhnul sebou.

"Ano?"

"Kdy mi máš říkat takové věci?" zeptala jsem se mile.

"Nechtěli sme rušit při zasedání," vysvětlil.

"Příště okamžitě, dobře?" usmála jsem se. Potom jsem se otočila na ostatní. "Na co čekáte? Jdeme!" zavrčela jsem. Potom jsem rychle otevřela okno a vyskočila jsem z něj ven. Rozběhla jsem se přímo do města. Byla jsem tam v rekordním čase. Můj instinkt mě navedl do zapadlé uličky. Byla to správná volba. U zdi stál démon, nepovedený upít, a držel pod krkem nějakou ženu. Chystal se jí kousnout.

"Odstup od ní," promluvila jsem. Začínala jsem mít vztek. Nikdo nebude takto řádit v našem městě! Otočil se na mě a uchechtl se. Potom se otočil zpátky k ženě a pokusil se jí kousnout.

"Tak to ne, mě nikdo ignoroval nebude," zavrčela jsem a rychle jsem přeběhla za jeho záda a odtrhla jsem ho od ní. Ohnal se po mě drápy, ale ladně jsem se tomu vyhla a přirazila jsem ho na zeď.

"Bídná špíno, zasloužíš si smrt," zašeptala jsem. Potom jsem se začala pomalu měnit. Moje vlasy se změnily jak na barvě, tak na délce. Místo své obvyklé hnědé barvy jsem je teď měla delší a černé. Moje oči se zbarvily do ruda.

"Nejsem o nic horší než ty!" zavrčel a pokusil se mě odstrčit.

"Nemůžu tě nechat jít, jsi nečistý," znovu jsem šeptala. Moje slova se nesly vzdechem a já mu utrhla hlavu. Pokropilo mě pár kapek krve. Žena za mnou vykřikla. Rychle jsem se na ní otočila a stála jsem u ní. Podívala jsem se jí do oka a promluvila jsem: "Teď zapomeneš, že se něco takového stalo. Půjdeš domů a dáš si pořádnou koupel a potom teplý čaj. Musíš se zahřát."

"A-ano," řekla žena. Potom se otočila a klidně vyšla z uličky, jakoby se tu nikdy nic nestalo. Pro mě však toto místo už navždy bude mít svůj příběh. Přešla jsem k tělu špatně proměněného upíra a s pomocí vzduchu jsem ho zvedla ze země. Zesílila jsem vítr a nechala jsem ho rychle odnést na to stejné místo jako vždy. Moji upíři by to asi nepochopili, ale pro mě je vždy bolestivé zabít špatně proměněného upíra. Napadne mě, že jsem tak mohla také dopadnout. Nemůžou za to, nemůžou za svou touhu po krvi. Prostě jen neměli dostatečně silné tělo.

"Co tu děláš?" ozvalo se za mnou.

"Nic, jak je na tom město?" zeptala jsem se tiše. Byl to Nath, kdo jiný.

"Skoro čisté, ale ještě to musíme znovu projít, myslím, že to ještě nekončí. Tohle bude dlouhá noc, vidíš?" zašeptal a ukázal na noční oblohu. Podívala jsem se tam a trhla jsem sebou. Rudý měsíc?


"Notak Ravene, co jsi mi chtěl ukázat?" zasmála jsem se a nedočkavě jsem se mu podívala do očí.

"Už tam budeme," řekl. Na jeho tváři pohrával tajemný úsměv. Ještě chvíli jsme šli a dostali jsme se ven z lesa. Stáli jsme na vysoké skále.

"Jsme tu," zašeptal.

"A co jsi mi chtěl ukázat?" zeptala jsem se, i když jsem byla naprosto okouzlena zvláštní silou tohoto místa. Cítila jsem se tu bezpečně, jakoby to snad byl ráj.

"Podívej se na oblohu," usmál se Raven a ukázal nad sebe. Zvedla jsem hlavu a moje oči se rozšířily úžasem.

"Rudý měsíc?" zašeptala jsem. Raven na to nic neřekl. Jen tiše stál a díval se na tu nádheru. Chytnul mě za ruku a já měla v tu chvíli pocit, že patříme k sobě. Bylo to poprvé co se naše ruce setkali. Vydrželi jsme tam takto pár hodin a potom jsme odešli. Nemluvili jsme o tom, ale vím, že když jsem se potom doma podívala z okna, tak jsem viděla normální měsíc. Víckrát už jsem onu nádheru neměla spatřit.


"Proč je měsíc rudý?" zeptala jsem se tiše.

"Nevím, nikdo z nás tomu nerozumí, ale zdá se, že to normální lidé nevidí," povzdechl si Nath.


"Měsíc rudě září,
slepí to nevidí.
Neumřeš na stáří,
kdekdo ti závidí."


"Co to bylo?" zeptal se Nath.

"Já nevím!" vykřikla jsem. Začínala jsem z toho být zoufalá. Mám tolik otázek! Proč se objevil rudý měsíc? Proč pořád říkám takové věci?

"Neměníš se," zamumlal Nath. Vzala jsem do ruky pramen svých vlasů. Černé? Proč se mi nevrátila normální barva?

"Nebudeme to teď řešit, musíme vyčistit město," zamumlala jsem. Potom jsem se rozběhla pryč. Hlavou se mi rozezněl křik.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Akira tvoje ♥Sb♥ :3 Akira tvoje ♥Sb♥ :3 | E-mail | Web | 4. listopadu 2012 v 22:10 | Reagovat

Zajímavé. :D (zdá se, že hlavní postava má nějakej průser). :DD Jinak, apludo, oddychla jsem si, co se týče barvy měsíce. :DDD Jinak dobrej díl. Jupí jsem v radě. :D Nice nice, takže další, šup. :D

2 Rena Stirk -> Ria. Rena Stirk -> Ria. | Web | 4. listopadu 2012 v 22:18 | Reagovat

Thx, lady. No,.. není to tak moc o průseru, to se ještě dozvíte.. :D

3 *DiDi* *DiDi* | Web | 5. listopadu 2012 v 17:59 | Reagovat

Super kapitola :-D Mimochodom moc rada s tebou spriatelím s tvojím novým blogom :D

4 Maiki Maiki | Web | 6. listopadu 2012 v 15:27 | Reagovat

mazácký *w* docela by mě zajímalo, proč se nepromněnila zpátky na člověka( jestli jsem to dobře pochopila xD) za to bude určitě moct ten měsíc :D  
těším se na další díl ^^ určitě bude peckovej :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama